Kamenosochařský kurz

Naše desetidenní výzva – vytesat kouli z kamene. Na výběr jsme měli několik velkých, měkkých, těžkých, pískovcových, neuvěřitelně skvělých balvanů. Byli jsme rozděleni na tři skupiny, z čehož jedna pracovala na kameni a druhé dvě vykonávaly práci v okolí kláštera, či vařily jídlo pro ostatní.

Ekologické praktikum 2021

V týdnu od 11. do 15. října si studenti druhého ročníku vyrazili v rámci ekologického praktika do Parku u Chodovské tvrze. Sešli se v osm ráno a za mrazivého počasí se pustili do práce. Jejich cílem byly spokojené stromky adaptované na sucho a klimatickou změnu.

Divadelní výjezd čtvrtého ročníku

V posledním zářijovém týdnu jsme zavítali do malebné vily na kraji Trpoměch. Naše poslání bylo jasné: nastudovat scénář a dát hře strukturu a formu, která nejen že bude nést náš osobitý styl, ale bude se též líbit zároveň nám i očím potenciálních diváků.

Biopraktikum 3. ročníku

Třeťáci zahájili školní rok dvěma týdny biologie v krajině Jeseníků. Výjezd obsahoval biologickou epochu – poznávání květin a astronomii, kterou budou studenti dále rozvíjet v přírodovědné specializaci.

Adaptační kurz prvního ročníku 2021

Jak je na lyceu již dobrou tradicí, hned 1. září vyrazil první ročník, doprovázený čtyřmi učiteli, na adaptační výjezd do Krušných hor. Z Nových Hamrů jsme se prošli osm kilometrů na místo do bývalé obce Jelení, kde jsme bydleli.

Zůstaňte v kontaktu. Odebírejte náš RSS nebo FB kanál. Přejete si dostávat aktualizace webu na e-mail?

Čtvrtek, 28. října 2021
  • Podzimní prázdniny