Ilustrativní obrázek příspěvku

Kamenosochařský kurz

Naše desetidenní výzva – vytesat kouli z kamene. Na výběr jsme měli několik velkých, měkkých, těžkých, pískovcových, neuvěřitelně skvělých balvanů. Byli jsme rozděleni na tři skupiny, z čehož jedna pracovala na kameni a druhé dvě vykonávaly práci v okolí kláštera, či vařily jídlo pro ostatní. 

Ilustrativní obrázek příspěvku

Ekologické praktikum 2021

V týdnu od 11. do 15. října si studenti druhého ročníku vyrazili v rámci ekologického praktika do Parku u Chodovské tvrze. Sešli se v osm ráno a za mrazivého počasí se pustili do práce. Jejich cílem byly spokojené stromky adaptované na sucho a klimatickou změnu.

Ilustrativní obrázek příspěvku

Divadelní výjezd čtvrtého ročníku

V posledním zářijovém týdnu jsme zavítali do malebné vily na kraji Trpoměch. Naše poslání bylo jasné: nastudovat scénář a dát hře strukturu a formu, která nejen že bude nést náš osobitý styl, ale bude se též líbit zároveň nám i očím potenciálních diváků.

Ilustrativní obrázek příspěvku

Biopraktikum 3. ročníku

Třeťáci zahájili školní rok dvěma týdny biologie v krajině Jeseníků. Výjezd obsahoval biologickou epochu – poznávání květin a astronomii, kterou budou studenti dále rozvíjet v přírodovědné specializaci.

Ilustrativní obrázek příspěvku

Adaptační kurz prvního ročníku 2021

Jak je na lyceu již dobrou tradicí, hned 1. září vyrazil první ročník, doprovázený čtyřmi učiteli, na adaptační výjezd do Krušných hor. Z Nových Hamrů jsme se prošli osm kilometrů na místo do bývalé obce Jelení, kde jsme bydleli.

Zůstaňte v kontaktu. Odebírejte náš RSS nebo FB kanál. Přejete si dostávat aktualizace webu na e-mail?

Kalendář

Čtvrtek, 28. října 2021
  • Podzimní prázdniny

Pátek, 29. října 2021
  • Podzimní prázdniny

Pátek, 12. listopadu 2021
  • setkání absolventů

Středa, 17. listopadu 2021
  • Svátek