Den poezie 2015

Ve středu 18. listopadu v odpoledních hodinách vyrazili studenti Waldorfského lycea do okolí školy, aby kolemjdoucím rozdávali své básně o tom, co mají sami na srdci, a podle možností se s nimi dali do řeči o tom, co mají na srdci oni.

Waldorfské lyceum se ke každoročně konanému Dni poezie připojuje už tradičně. Konkrétní podobu akce zpravidla vymýšlejí a připravují v rámci předmětů Komunikace a Český jazyk studenti prvního ročníku, k nimž se na samotnou akci dobrovolně připojují jednotliví studenti z dalších ročníků.

Letošnímu Dni poezie bylo jeho celorepublikovými organizátory dáno téma „Poezie pod proudem“. Žáci Waldorfského lycea spojili toto téma s otázkami a proudy, které se týkají celého dnešního světa, a zařadili tak Den poezie mezi akce, které konáme jako „světová škola„.