13. Forum eurytmie Witten–Annen

Začátkem května jsme vyrazili na cestu do Witten Annen, německého města nedaleko nizozemských hranic. Již tradičně se tu koná eurytmický festival Forum Eurythmie. Letošní druhý ročník se ho zúčastnil poprvé a spolu s ním tam jelo i mnoho studentů třetího a čtvrtého ročníku, také se přidali bývalí absolventi naší školy, kteří se eurytmii věnují velice profesionálně ve svém volném čase.

Po náročné cestě do tohoto krásného odlehlého místa jsme se těšili na klid a hlavně na spoustu inspirace ze všech uměleckých zážitků, co na nás čekaly. Festival probíhal v areálu Waldorfské základní školu a v nedalekém Institutu pro waldorfskou pedagogiku, kde jsme byli mimo jiné i ubytováni. Areál je plný zeleně, nechybí mu ani půvabné jezírko s potůčkem ve flow formě (voda stéká ve formách osmiček).

Byly to vskutku nabité dny. Každé dopoledne a odpoledne se konalo mnoho zajímavých a od sebe se lišících workshopů: mohli jsme eurytmizovat, meditovat, bubnovat, učit se latinské tance, či třeba vytvářet masky. Poté následovaly dva bloky představení.

Bylo vskutku ohromující, jak pestré jednotlivé programy byly. Přicházely z různých koutů Evropy, dokonce i z Brazílie, od různě zkušených a věkově odlišných skupin… Od našich vystoupení se očekává hodně, i letos všechny naše skupiny vzbudily velice pozitivní ohlas.

Jedna věc je to, co dostanete jako divák, avšak nic se nevyrovná tomu, když máte možnost vyzkoušet si obě pozice. Tím myslím někoho, kdo něco přijímá a zároveň něco vytvořil a odevzdává to. Eurytmie je skvělý prostředek k vyjádření skoro všeho nejen kolem nás a rozhodně stálo za to být ve Wittenu, už jen proto, abychom mohli vidět, jak s ní kdo dokáže pracovat.

Další fotografie jsou ve festivalovém albu.