Klimastáže

Dva ze čtyř přihlášených týmů studentů a studentek našeho lycea byly pozvány k účasti v novém projektu #KlimaStáže, který organizuje Agentura Koniklec Vyzkouší si tak roli profesionálů v ochraně klimatu, životního prostředí, klimatické politice, územním rozvoji i vědeckých oborech.

V úterý 23. května, proběhlo úvodní setkání studenských týmů. „Navštívili jsme budovu DRNu na Národní třídě. Našimi průvodci se stali architekt Stanislav Fiala, který celou budovu navrhl, a zahradní architekt, jehož firma střešní zahradu realizovala,” zmiňují sourozenci Počtovi.

„Bylo hezké sledovat, jak se názory obou protagonistů scházely. Jsou připravené i další záměry podobné DRNu, jejich realizaci však podle architekta Fialy brání byrokratický systém,” dodávají.

Další ze studetek zapojených do projektu, Vanda Jindáčková, si pochvaluje, že oba architekti byli nejen zapálení pro věc, kterou dělají, ale i otevření všetečným dotazům. Vyváženost informací o zelených střechách i jejich údržbě oceňuje také její spolužačka Anna Stupková.

„Projekt považujeme za velmi užitečný a těšíme se na podzimní prezentaci výstupů. Pro studentské týmy představuje unikátní možnost nahlédnout komplexitu celého tématu, o což dlouhodobě usilujeme např. prostřednictvím ekologického praktika” shrnuje Ondřej Ševčík, koordinátor EVVO.