Ekologické praktikum 2016

Studenti 2. ročníku se v rámci ekologického praktika věnovali poznávání městské krajiny. V týdnu od 20. do 24. června vyrazili na 6 lokalit v Praze (Malá Strana, Vinohrady, Karlín, Černý Most, Zbraslav, Kunratice) a do nedalekých Horoměřic, aby se zde věnovali terénnímu výzkumu. Zabývali se popisem místních krajin, vyhledáváním míst s nevyužitým potenciálem i charakteristikou městské zeleně a vodních ploch. Na základě vlastních pozorování, rozhovorů s místními obyvateli a následné objektivizace dat měřením v terénu či dohledáváním dostupných podkladů hodnotili kvalitu jednotlivých lokalit. V souladu se svými zjištěními poté zpracovávali projekt rozvoje vybraného nevyužitého místa. Mimo jiné vznikly podněty na vybudování legal graffiti parku na Černém Mostě či rekreačního lesoparku s karlínskou náplavkou na bývalém Rohanském ostrově. V závěru projektu se studenti zabývali pamětí krajiny a pokusili se umělecky uchopit místního genia loci.