Důležitá oznámení

Rozhodnutí ředitele školy

Od středy 23. 9. 2020 od 8:00 hodin platí následující rozhodnutí ředitele školy:

• výuka půlených vyučovacích hodin je realizována bez roušek s dodržováním rozestupů min. 2 metry a se stálým zasedacím pořádkem
  • při všech dalších aktivitách, při nichž není možné rozestupy udržovat, tedy společné hodiny celé třídy, přestávky a pohyb ve společných prostorách, jsou roušky i nadále povinné.
  • pokud to dovolí počasí, bude co nejvíce vyučování prováděno venku
  • roušky nemusí být při ranní průpovědi na začátku hlavního vyučování, při nácviku divadla, při eurytmii, práci se dřevem, sboru a tělocviku

Zahájení školního roku 2020/21

Společné zahájení školního roku proběhne v úterý 1. září ve vestibulu školy v 8.30.
Těšíme se na vás a přejeme úspěšný školní rok!

Hledáme učitele němčiny

Od září 2020 hledáme učitele němčiny pro dvě 15-ti členné skupiny ve 2. ročníku (6 vyučovacích hodin týdně), jednu skupinu ve 3. ročníku (2 hodiny) a 5–7 maturantů (2 hodiny).

Časy výuky: pondělí 10.10–12.45 (2. a 3. ročník), 12.55–14.25 (4. roč.), úterý 10.10 – 11.50 (2. roč.), 14.10–14.55 (3. roč.), středa 12.00–13.40 (2. roč.).

Své CV a stručný motivační dopis nám prosím pošlete na , event. volejte na 777 694 019.

Maturita 2020

Pokud se školy otevřou do 1. června, bude se písemná část státních maturit (didaktické testy) psát tři týdny po otevření škol (tedy ve čtvrtém týdnu). Ústní maturitní zkoušky před komisí (státní i školní část) by pak pravděpodobně proběhly v pátém týdnu po otevření škol.

Formu a obsah ústních maturitních zkoušek předpokládáme stejný jako v předcházejících letech.

Přesné termíny a případné úpravy podoby maturity stanoví ministerstvo školství podle vývoje situace, budeme Vás informovat.

Ivan Smolka, ředitel školy

Waldorfské lyceum v Praze hledá učitele němčiny

Vyhlašujeme konkurz na místo učitele němčiny pro dvě třídy (6-8 hodin týdně, lze i ve dvou dnech) od září 2020.

Požadujeme:

• komunikativní styl výuky,
  • základní orientaci ve waldorfské pedagogice,
  • zkušenosti s učením

Nabízíme: skvělé studenty a kolegy, výborné klima školy a výjimečnou zkušenost s tímto typem vyučování.

Možnost návštěv výuky němčiny v březnu až květnu t.r.

Své CV a stručný motivační dopis nám prosím pošlete na

Přijmeme učitele angličtiny

Vyhlašujeme konkurz na místo učitele angličtiny pro dvě třídy (12 hodin týdně) od září 2019
Požadujeme: komunikativní styl výuky, základní orientaci ve waldorfské pedagogice, zkušenosti s učením
Nabízíme: skvělé studenty a kolegy, výborné klima školy a výjimečnou zkušenost s tímto typem vyučování. Možnost návštěv výuky angličtiny v květnu t. r.
Své CV a stručný motivační dopis nám prosím pošlete na