Podmínkou účasti na přijímacích zkouškách je negativní test

Podmínkou pro umožnění účasti žáka na přijímací zkoušce je potvrzení o negativním testu (který byl uskutečněn v posledních 7 dnech).

Vaše ZŠ či SŠ (v případě uchazeče z víceletého gymnazia) má povinnost Vám testování umožnit a potvrzení vystavit.

Pokud potvrzení o negativním testu nepřinesete, jsme schopni Vás otestovat i zde v den konání písemné části zkoušky.

Potvrzení o provedeném testu ve škole může být nahrazeno:

1. dokladem o tom, že osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní,
  2. dokladem o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 7 dnů a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření k provádění testů,
  3. certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.