Maturitní ples 2019

Vážení a milí absolventi, studenti, rodiče, příznivci nás a přátelé naší školy. Jménem čtvrtého ročníku bychom vás rádi pozvali na náš maturitní ples.
Již tradičně se bude konat v KD Domovina na Praze 7, kde 26. ledna 2019 v 19:00 vše vypukne.
Těšit se můžete na předtančení všech ročníků i učitelů WL, kapelu, která vás jistojistě roztančí, tombolu, mincování a mnoho dalšího, co patří ke každému maturitnímu plesu (například půlnoční překvapení…….!). Po konci programu bude následovat přesun na afterparty, na kterou jste také všichni zváni (více informací sledujte na FB události)

Vstupenky je možné zakoupit v kanceláři školy, u studentů čtvrtého ročníku či závazně zarezervovat na e-mailové adrese . Jejich cena činí 250,- Kč, na místě pak 300,-Kč (doporučujeme zakoupit vstup předem).

Adresa:
KD Domovina
Na Maninách 1525/32a, Praha 7-Holešovice

Těšíme se na vás
4. ročník

Poetický happening v okolí školy

Studentky a studenti prvního ročníku zvou všechny zájemce o poetické vytržení z šedivé každodennosti k účasti na nevšedním happeningu. V úterý 27. 11. v době od 14.15 do 15.00 se bude v okolí školy, u metra Opatov a Háje a v přilehlých parcích, kavárnách, obchodech a ulicích pohybovat 11 poetických zásahových jednotek, které kolemjdoucím s potěšením přednesou či věnují část své vlastní básnické tvorby.

Dopřejte si s nimi krátkou toulku po neznačených stezkách poezie!

Výstava studentek III. ročníku

Milí přátelé, ráda bych Vás pozvala na svou výstavu rytin.

V rámci ročníkové práce třetího ročníku Waldorfského lycea v Praze jsem se začala zabývat uměleckou tvorbou zvanou glyptika. Po dobu čtvrt roku jsem docházela do umělecké dílny přední české glyptičky Evy Mrákotové-Víškové, kde jsem měla možnost vytvářet vlastní rytiny. V zlatnické dílně Moravec a Čipera jsem jim vtiskla konečnou podobu šperku.

V rámci výstavy bude také možné shlédnout obrazy Pavly Hosenseidlové, která vytvořila řadu krajinomaleb v různých stylech.

Výstavu zahájím vernisáží ve čtvrtek 6. prosince v 19 hodin, která bude doprovázena hrou na violoncello v podání Emy Holubové. Během vernisáže bude otevřená místní fairtrade kavárna. Předpokládaný konce vernisáže je v 21 hodin.

Výstavu bude možné shlédnout od 6. prosince do 13. prosince 2018 v Galerii Josefa Adamce po telefonické domluvě na čísle 774 857 288.

Více na www.gja.cz

Galerie Josefa Adamce
2. patro domu Obce křesťanů

Vstupné dobrovolné.

Férová kavárnička při Slavnosti příběhů

V neděli 14. října uspořádal fairtradový tým studentů naší školy další Férovou kavárničku v Modrém domě. Během odpoledne, v němž se konala Slavnost vyprávění příběhů, se tak v domečku bývalé vrátnice mohli návštěvníci slavnosti nejen občerstvit kávou a pekařskými výrobky studentů ze spravedlivě obchodovaných surovin, ale také dozvědět, co je to fair trade a jak jeho prostřednictvím můžeme proměňovat svět.

Adaptační týden prvního ročníku

Jak je tomu na Waldorfském lyceu zvykem, studenti prvního ročníku netrávili své první středoškolské dny v lavicích.

Vyrazili jsme do terénu. Pro náš společný týden nám učitelé vybrali velmi krásnou horskou chatu v malebném Rejvízu, nedaleko Jeseníku. V pondělí (3. září) se celý ročník nejprve sešel ve škole, kde jsme se poprvé seznámili, řekli si o sobě pár informací, také pár pravidel ohledně adaptačního týdne a pak už jsme byli připraveni vydat se na cestu. Cesta ze školy na Hlavní nádraží byla trochu rozpačitá, protože, až na několik jedinců, jsme se neznali, a tak jsme si spíš v hlavě přeříkávali a snažili si zapamatovat jména nových spolužáků. Dalším cílem byl Zábřeh na Moravě, kam jsme o pár hodin později dorazili vlakem. Pak už jen stačilo přestoupit na vlak směr Jeseník a byli jsme téměř u konce cesty do Rejvízu. Během našeho týdenního seznamování jsme hráli různé hry, rýsovali jsme, cvičili eurytmii, zpívali ve sboru a také chodili na výlety. Při našem posledním celodenním výletu jsme dokonce zavítali i na jelení farmu. Samozřejmě nesměl chybět ani táborák! U ohně jsme se sešli hned první den po příjezdu a také poslední večer před odjezdem. Najedli jsme se, popovídali a zazpívali si. Na počest toho, že se sešel dobrý kolektiv, vznikla i píseň, kterou jsme si celý týden průběžně pobroukávali. Doufám, že nám nadšení vydrží a že dobrým kolektivem zůstaneme.

text Šimon Kytka, student prvního ročníku

Zahájení školního roku 2018/19

Společné zahájení školního roku proběhne v pondělí 3. září ve vestibulu školy v 8.30.
Těšíme se na vás a přejeme úspěšný školní rok!