Odevzdání přihlášek ke studiu

Přihlášky ke studiu můžete odevzdávat do 1. března (včetně) třemi obvyklými způsoby:

• poštou (doporučeně)
  • datovou schránkou: vh39ttv
  • osobně v kanceláři školy – v pracovních hodinách po-st 7:00-15:00, čtvrtek 7:00- 18:00, pátek 7:00-14:00

Aktuální počet podaných přihlášek ke dni 20.2.2019: 20

Nejčastější “nedostatky” při vyplňování přihlášek:

• Termín školní přijímací zkoušky není termín jednotné zkoušky. Termín jednotné zkoušky je dán pořadím škol na vyplněné přihlášce. Termín školní zkoušky je 24. a 25. dubna 2019.  V ideálním případě nemusíte vyplňovat nic, pokud můžete oba termíny. Pouze v případě, že již víte, že se vám termín kryje např. s důležitým klavírním recitálem v ZUŠ, přijímacím pohovorem na druhou školu apod., tak toto pole vyplňte a my se pokusíme vám vyhovět.
  • Zkontrolujte si podpisy. Vyplněná přihláška obsahuje podpisy žáka i zákonného zástupce.
  • Přiložte kopie (nemusí být ověřené) slovního hodnocení za 8 a 9 ročník, pokud je součástí vysvědčení na vaší škole.

Prezentace ročníkových prací

Vážení studenti, rodiče a přátelé,
tímto bychom Vás chtěli pozvat na prezentace ročníkových prací studentů III. ročníku Waldorfského lycea v Praze.

Prezentace se budou konat tradičně na půdě naší školy v eurytmickém sále. Detailní informace o programu si můžete přečíst na přiloženém plakátu, kde je uvedený časový harmonogram a rozmanitá témata našich prací.

pátek 22. února od 15.00
sobota 23. února od 8.50
v eurytmickém sále

Časový harmonogram v pozvánce

Na místě bude drobné občerstvení, které pro Vás připraví především studenti prvního ročníku.

Cílem ročníkové práce je naučit se pracovat s literaturou a odbornými texty, dokázat shrnout fakta a nalézat mezi nimi souvislosti. Studenti si sami vybírají téma, které je zajímá a kterým by se chtěli podrobněji zabývat. Práce se skládá ze tří částí. V teoretické části získají studenti do vybraného tématu vhled s pomocí odborné literatury a dalších zdrojů. V praktické části pak téma samostatně zpracovávají, například výzkumem. Umělecká část spočívá ve zpracování tématu vhodně zvolenými uměleckými prostředky. Ročníková práce je přípravou pro psaní odborných prací, ať už odborné maturitní práce ve 4. ročníku, nebo absolventských prací na univerzitě. Studentům pomáhá i uvědomit si, zda by se daným tématem chtěli zabývat i v budoucnosti.

Těšíme se na Vás.
Váš třetí ročník

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 7. února 2019 se konají celoškolní třídní schůzky. Od 16:00 je možno navštívit jednotlivé učitele v rámci konzultací, od 18:00 začínají třídní schůzky v každé třídě. Všechny rodiče srdečně zveme.

V úterý 5. 2. 2019 se koná Den otevřených dveří.

Od 8.00 do 9.50 se můžete zúčastnit epochového vyučování (přiďte prosím před začátkem vyučování).

V 10 hodin následuje informační schůzka, na níž se dozvíte vše o studiu na naší škole a o přijímacím řízení.

Poté můžete navštívit další vyučování, seznámit se žáky a učiteli, prohlédnout si areál školy.

V 17.00 se koná druhá informační schůzka pro ty, kteří nestihli tu dopolední.

Jak se učí ve waldorfské škole?

Reportáž v pořadu Wifina, Premiéra: 4. 1. 2019 v 15.50 na ČT :D
Společnost: Jak se učí ve waldorfské škole?
Jestli máš ve škole stres ze známek, možná by ti vyhovovala waldorfská škola. Milda se vydal prozkoumat, jak taková výuka bez známkování probíhá.

Místo pivovaru bude centrum

pdfStručná zpráva o projektu přestěhování Waldorfského lycea do nových prostor. Publikováno v pražském časopisu Metro dne 7.1.2019. Dostupné online. Více o dominikánském dvoře se můžete dozvědět na Wikipedii.