Podmínkou účasti na přijímacích zkouškách je negativní test

Podmínkou pro umožnění účasti žáka na přijímací zkoušce je potvrzení o negativním testu (který byl uskutečněn v posledních 7 dnech).

Vaše ZŠ či SŠ (v případě uchazeče z víceletého gymnazia) má povinnost Vám testování umožnit a potvrzení vystavit.

Pokud potvrzení o negativním testu nepřinesete, jsme schopni Vás otestovat i zde v den konání písemné části zkoušky.

Potvrzení o provedeném testu ve škole může být nahrazeno:

1. dokladem o tom, že osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní,
  2. dokladem o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 7 dnů a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření k provádění testů,
  3. certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

Odevzdání přihlášek ke studiu

Všeobecné informace k přijímacímu řízení jsou uvedeny na našich stránkách.

Přihlášky ke studiu můžete odevzdávat do pondělí 1. března (včetně) třemi obvyklými způsoby:

Na školní rok 2021/2022 bylo přijato 112 přihlášek ke studiu.

Nejčastější „nedostatky“ při vyplňování přihlášek:

• Termín školní přijímací zkoušky je 19. až 21. dubna 2021. V ideálním případě nemusíte vyplňovat nic, pokud můžete všechny termíny. Pouze v případě, že již víte, že se vám jeden ze dnů kryje např. s důležitým klavírním recitálem v ZUŠ, přijímacím pohovorem na druhou školu a pod., tak toto pole vyplňte a my se pokusíme vám vyhovět.
  • Zkontrolujte si podpisy. Vyplněná přihláška obsahuje podpisy žáka i zákonného zástupce.
  • Zkontrolujte si kontakty na sebe, hlavně mailové adresy, piště čitelně.
  • Přiložte kopie (nemusí být ověřené) slovního hodnocení za 8. a 9. ročník, pokud je součástí vysvědčení na vaší škole.
  • Přikládám Vzor vyplněné přihlášky na střední školu k vašemu případnému nahlédnutí.

Den otevřených dveří (online)

Milí zájemci o studium,

naše dveře Vám bohužel zatím otevřít nemůžeme. Proto pro Vás připravujeme druhý on-line Den otevřených dveří, který se uskuteční

ve středu 17. 2. 2021 od 17 hodin

Na tomto setkání se dozvíte základní informace o naší škole, co je pro nás důležité, co se snažíme u našich studentů rozvíjet a čím vším si během studia projdou. Po prezentaci Vám rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy formou moderované diskuse s ředitelem, některými učiteli, popř. i studenty či absolventy.

Na den otevřených dveří není potřeba se dopředu přihlašovat, bude probíhat na platformě Zoom, kterou nyní využíváme i pro distanční výuku.

Pro připojení nepotřebujete zakládat žádný uživatelský účet, pouze je třeba stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom Client z adresy: https://zoom.us/download .

Odkaz pro připojení: https://us02web.zoom.us/j/85165508270

Meeting ID: 851 6550 8270
Passcode (heslo): WL-dod2021

Nouzově můžete použít odkaz „Join from Your browser“. Toto řešení je pro účastníky, kteří nemohou stahovat, instalovat nebo spouštět nové aplikace. Mějte na paměti, že tato možnost má jistá funkční omezení.

Pro otestování spojení se můžete připojit již 30 minut před začátkem. Před vstupem do místnosti doporučuji provést test nastavení zvuku, který vám bude nabídnut. Během schůzky mějte prosím vypnuté kamery a mikrofony, pokud zrovna nebudete hovořit (ovládají se v aplikaci). Snížíme tím datovou náročnost spojení riziko rušení.

Kapacita schůzky je 100 účastníků. Pokud byste se nemohli připojit, bude k dispozici záznam/stream na video kanálu školy.

Těšíme se na Vás,
kolegium

Ideální maturitní zkouška? Taková, která ukáže, co ve vás skutečně je. A můžete si odnést důkaz.

pdfNa EDUzínu vyšel 20. 6. 2020 článek o podobě maturitní zkoušky na Waldorfském lyceu v Praze. Dostupné online: https://www.eduzin.cz/

Waldorfské lyceum vyžaduje od studentů odbornou práci v jednom z volitelných předmětů. Témata vypisují učitelé. “Na rozdíl od ročníkové práce ve třeťáku u té maturitní není téma zcela na studentovi a snažíme se, aby ji zpracoval co nejvíc samostatně,” říká Smolka.

Diskuze o podobě přijímacího řízení

Ministerstvo školství letos umožnilo školám, že nemusí v rámci přijímacího řízení do 1. ročníku psát státní testy z českého jazyka a z matematiky, nebo si mohu zvolit, jakou váhu jim přisoudí. Pro naši školu se tak opět po několika letech otevřela možnost vybrat si uchazeče podle svého profilu, a ne z větší části podle češtiny a matematiky. Otevřela se i obecnější diskuze o podobě státních testů a celém pojetí přijímacího řízení. Této diskuze jsme se aktivně účastnili, některé výstupy můžete najít pod následujícími odkazy.

„Možnost vlastních přijímacích zkoušek určitě využijeme. Pro nás je to naprosto zásadní, jednotné přijímačky nás převálcovaly. Jsme vyprofilovaná škola, chceme rozvíjet děti celostně, v celém spektru, a k tomu si je potřebujeme vybrat. Potřebujeme děti, které baví objevovat.”

Den otevřených dveří (online)

Milí zájemci o studium,

naše dveře Vám bohužel zatím otevřít nemůžeme. Proto pro Vás připravujeme alespoň on-line Den otevřených dveří, který se uskuteční

ve středu 20. 1. 2021 od 17 hodin