Rozhodnutí ředitele školy

Od středy 23. 9. 2020 od 8:00 hodin platí následující rozhodnutí ředitele školy:

• výuka půlených vyučovacích hodin je realizována bez roušek s dodržováním rozestupů min. 2 metry a se stálým zasedacím pořádkem
  • při všech dalších aktivitách, při nichž není možné rozestupy udržovat, tedy společné hodiny celé třídy, přestávky a pohyb ve společných prostorách, jsou roušky i nadále povinné.
  • pokud to dovolí počasí, bude co nejvíce vyučování prováděno venku
  • roušky nemusí být při ranní průpovědi na začátku hlavního vyučování, při nácviku divadla, při eurytmii, práci se dřevem, sboru a tělocviku

Magazín Rodiče vítáni, 4. srpna 2020: Ukovala jsem si keltský nůž, spolužačka zase vařila pivo, vypráví studentka školy, kde se učí pracovat hlavou i rukama – rozhovor Jitky Polanské s Anežkou Hřebeckou. Dostupné online: https://www.eduzin.cz/

Zahájení školního roku 2020/21

Společné zahájení školního roku proběhne v úterý 1. září ve vestibulu školy v 8.30.
Těšíme se na vás a přejeme úspěšný školní rok!

Přijímací zkoušky 2020

Milí zájemci o studium,

dovolujeme si Vám oznámit, že školní část přijímacího řízení – pohovor – proběhne ve dnech 3.-5.6.2020. Přesný rozpis termínů a časů jste dostali poštou a mailem. V případě nejasností můžete zavolat.

Písemné státní testy (JPZ) z českého jazyka a matematiky budou v pondělí 8. června 2020. (omlouvám se těm, kteří dostali pozvánku s překlepem – testy se skutečně píší v pondělí 8.6.2020)

Na přijímací pohovor je nutné přinést čestné prohlášení, podepsané zákonným zástupcem!

Věnujte prosím také pozornost Pravidlům pro uchazeče při konání přijímacích zkoušek:

• Neshromažďovat se před školou, dodržovat odstupy 2 metry, plynule postupně přecházet do třid podle
    rozpisu.
  • Vstup do školy je dovolen pouze uchazečům, ne jejich doprovodu.
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit. Pokud má uchazeč tyto příznaky, omluví svoji nepřítomnost písemně řediteli školy a zkoušku vykoná v náhradním termínu.
  • Uchazeči z rizikových skupin se na státní testy mohou dostavit o 15 minut dříve, posadit se co nejdále ode dveří a pokud možno u okna.
  • Při vstupu do budovy odevzdat čestné prohlášení.
  • Ve společných prostorách (na chodbách, WC) nosit roušku.
  • Mít sebou sáček na uložení roušky – v lavici ve třídě je možné roušku sundat.
  • Vždy po příchodu do třídy použít desinfekci na ruce.
  • Přestávku mezi testy při státní zkoušce doporučujeme trávit na zahradě školy.

Nový školní časopis Digestoř

Milí přátelé školy,

rádi bychom s Vámi sdíleli výsledek projektu, na kterém v posledních týdnech v rámci své distanční výuky pracovali studenti 2. ročníku. Ti se zabývali tvorbou vlastního studentského časopisu, který dostal originální název – Digestoř. Na rozdíl od běžné kuchyňské digestoře vám však prý tento časopis nejen odsaje vše špatné, ale nabídne vám také mnoho dobrého – můžete v něm nalézt články o aktuálním dění z mnoha různých úhlů pohledu, doprovázené texty z oblasti historie, přírody či vědy. Nechybí ani kulturní rubrika či sekce zábavy s kvízy a komiksem. A co je důležité, časopis je ode dneška dostupný ve své online verzi, většinu textů si tedy můžete přečíst i z domova.

V příštím týdnu vyjde i první tištěné číslo časopisu, které bude k dostání za dobrovolný příspěvek v kanceláři školy či u studentů 2. ročníku, popřípadě ve formě PDF na webových stránkách.

Doufáme, že Vás nahlédnutí do útrob nového časopisu potěší, že si při čtení odpočinete, necháte se inspirovat nebo se třeba dozvíte i něco nového.

Přejeme krásné dny a dostatek času nejen na čtení!

Za členy redakce

Matouš Černý a Jiří Procházka
pedagogičtí průvodci projektem

webové stránky: digestor.wlyceum.cz
e-mail časopisu:

Hledáme učitele němčiny

Od září 2020 hledáme učitele němčiny pro dvě 15-ti členné skupiny ve 2. ročníku (6 vyučovacích hodin týdně), jednu skupinu ve 3. ročníku (2 hodiny) a 5–7 maturantů (2 hodiny).

Časy výuky: pondělí 10.10–12.45 (2. a 3. ročník), 12.55–14.25 (4. roč.), úterý 10.10 – 11.50 (2. roč.), 14.10–14.55 (3. roč.), středa 12.00–13.40 (2. roč.).

Své CV a stručný motivační dopis nám prosím pošlete na , event. volejte na 777 694 019.