přijímací zkoušky 2020

Milí zájemci o studium,

dovolujeme si Vám oznámit, že školní část přijímacího řízení – pohovor – proběhne ve dvou dnech ve druhém týdnu po otevření škol. Na základě nově schválené zákonné úpravy se totiž od znovuotevření škol, jehož termín zatím nebyl určen, odvíjejí veškeré termíny s přijímacím řízením spojené.

Před konáním pohovoru dostanete poštou pozvánku se všemi důležitými údaji i termíny, které se budou týkat i státní části – jednotné písemné zkoušky z matematiky a českého jazyka.

Nyní bychom rádi požádali uchazeče o studium, aby do 30. dubna 2020 zaslali nejlépe poštou na adresu školy (SŠ-Waldorfské lyceum, Křejpského 1501, 149 00 Praha 4), event. naskenované e-mailem (), popřípadě osobně po domluvě (608 027 219) krátké osobní portfolio v rozsahu cca jedné strany A4 . V tomto portfolio má uchazeč představit své zájmy, úspěchy, popř. důvody, proč chce studovat na naší škole. Portfolio může být i psané rukou, popř. obsahovat ukázku z vlastní tvorby.

K portfoliu prosím přiložte fotografii uchazeče.

Maturita 2020

Pokud se školy otevřou do 1. června, bude se písemná část státních maturit (didaktické testy) psát tři týdny po otevření škol (tedy ve čtvrtém týdnu). Ústní maturitní zkoušky před komisí (státní i školní část) by pak pravděpodobně proběhly v pátém týdnu po otevření škol.

Formu a obsah ústních maturitních zkoušek předpokládáme stejný jako v předcházejících letech.

Přesné termíny a případné úpravy podoby maturity stanoví ministerstvo školství podle vývoje situace, budeme Vás informovat.

Ivan Smolka, ředitel školy

Organizace dálkového studia v období zákazu prezenční výuky

Milé studentky, milí studenti, jako kolegium Vás všechny zdravíme do Vašich domácích útočišť, a ač jsme si vědomi toho, že běžnou školní atmosféru nyní jen tak nahradit nepůjde, dali jsme dohromady první verzi charakteru dálkového studia, kterou se budeme řídit příští týden. Je to zatím verze testovací, ale můžete očekávat, že podobným způsobem s různými obměnami bude studium probíhat až do ukončení vládních opatření. Sledujte aktualizace v novinkách a na stránce rozvrhy, kde najdete i plán dálkového studia pro konkrétní týden.

Těšíme se alespoň na virtuální setkávání,

S pozdravem
Vaše kolegium

Waldorfské lyceum v Praze hledá učitele němčiny

Vyhlašujeme konkurz na místo učitele němčiny pro dvě třídy (6-8 hodin týdně, lze i ve dvou dnech) od září 2020.

Požadujeme:

• komunikativní styl výuky,
  • základní orientaci ve waldorfské pedagogice,
  • zkušenosti s učením

Nabízíme: skvělé studenty a kolegy, výborné klima školy a výjimečnou zkušenost s tímto typem vyučování.

Možnost návštěv výuky němčiny v březnu až květnu t.r.

Své CV a stručný motivační dopis nám prosím pošlete na

Premiéra krátkého filmu Poslední štace Daniela Smiřického

Srdečně Vás zveme na premiéru krátkého filmu Poslední štace Daniela Smiřického, který podle stejnojmenné povídky Filipa Vosáhla v rámci své ročníkové práce o amatérské režii vytvořila naše studentka Linda Lopatková, a na následující besedu s těmi, kdo se na tvorbě filmu podíleli. Promítání i beseda se budou konat v Modrém domě (Na Špejcharu 3, Praha 7) ve středu 11. března 2020 od 19.00 hodin.

Pozvánka na přednášku

Srdečně vás zveme na přednášku Ondřeje Ševčíka na téma Covid-19 – fakta, mýty, perspektiva. Přednáška se uskuteční v rámci pravidelných přednáškových večerů vždy první středu v měsíci, 4.3.2020 v 17:30 v prostorách lycea.