Studijní cesta do Španělska

Studenti 3. ročníku se v červnu 2014 vydali na studijní cestu do Katalánska, aby poznali nejen zdejší kraj, ale i kulturu a architekturu. Pod vedením Evy Drgoňové, učitelky dějin umění se na tuto cestu dlouho připravovali. Nabitý program provázeli svým výkladem nejen učitelé, ale také sami studenti, kteří si vypracovali poutavé referáty. Přímo „v terénu“ se pořizovaly kresebné i fotografické záznamy. Stěžejní bylo vnímání architektury od antiky až po současnost v kombinaci s okolní přírodou a mořem. Ubytování v dřevěných chatičkách kempu Tamarit Park Resort, přímo na pobřeží nedaleko Tarragony bylo romantické a posilující. Odtud se každý den vyráželo za poznáním, buď pěšky, nebo autobusem. Kromě antických (amfiteátr, Villa Els Munts) a gotických (katedrála v Tarragoně, Barri Gotic) staveb byly všichni účastníci nejvíce uchváceni architektonickým dílem Antoni Gaudího, a to zejména jeho životním dílem – chrámem La Sagrada Família. Ani po tříhodinové návštěvě se nikomu nechtělo pryč z tohoto výjimečného místa. Z dalších Gaudího realizací byly do programu zařazeny ještě Casa Battló, Park Güell a krypta v kolonii Güell.