Podpořte umělecký projekt absolventů waldorfského lycea

Bývalí studenti Waldorfského lycea, kteří se od září 2015 zapojili do eurytmického projektu Flow – Promluv pohybem, se v červnu 2016 chystají na mezinárodní turné.

Praha 4. dubna 2016 – Eurytmická skupina Flow vznikla z absolventů waldorfského lycea; někteří z nich z eurytmie v roce 2014 i maturovali. Eurytmie, dramatická disciplína, která spojuje hudbu, slovo a pohyb, je zaujala natolik, že v ní pokračují i po ukončení studia založením vlastního eurytmického projektu. Skupina Flow se chystá na turné s novým jevištním programem s hudbou současného lotyšského skladatele Peterise Vaskse a pohádkou od Boženy Němcové „O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku“. Spolupracuje se svými bývalými pedagogy, německými lektory a na realizaci turné vybírá v rámci crowdfundingové kampaně.

Program chtějí absolventi představit nejen na půdě waldorfských škol, ale také širšímu obecenstvu mimo vzdělávací instituce, aby s poměrně neznámým uměním eurytmie seznámili co největší okruh lidí.

Na podporu turné se rozhodli také uspořádat crowdfunding kampaň na serveru HitHit, kde je možné skupinu finančně podpořit a rozšířit povědomí o nich a eurytmii. Podívejte se na ukázku z připravovaného představení a na záznam mimořádně úspěšného vystoupení na festivalu v německém Witten-Annen v roce 2013.

Představení v České republice se bude konat:

15. ČERVNA V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ VE 20.00 NA MARIÁNSKÉM NÁM 1, PRAHA 1.

Novinář a publicista Tomáš Feřtek, řekl: „Na projektu Flow mi přijde skvělé, že vzešel z toho, co se bývalí studenti naučili o eurytmii a s eurytmií ve škole, ale pokračují mimo ni a považují práci na vlastním eurytmickém představení za důležitou pro svou osobnost a životní orientaci. To je velké uznání pro pedagogy, kteří je vedli na škole a pomáhají jim i dnes. A pro mě osobně to dokládá, že eurytmie dokáže nejen zjemnit a zintenzivnit schopnost vnímat pohyb, hudbu a slovo, ale že především kultivuje osobnost.”

Studenti Waldorfského lycea pořádají eurytmické vystoupení

Studenti druhého a třetího ročníku představí svou několikaměsíční práci na eurytmickém pojetí hudebních skladeb světoznámých skladatelů a svých vlastních literárních textů.

Zveme vás na eurytmické vystoupení, které se koná ve čtvrtek 7. 5. od 18.00 v Salesiánském divadle v Kobylisích. Uvidíte ztvárnění hudebních skladeb od J. Brahmse, S. Rachmaninova, L. van Beethovena a F. Chopina a literárních textů, které sepsali sami studenti.

Eurytmické vystoupení v Praze je pomyslnou generální zkouškou před odjezdem na mezinárodní eurytmický festival v německém Witten-Annen, kterého se studenti pražského Waldorfského lycea budou účastnit již po čtvrté a na němž v předchozích letech zaznamenali velký úspěch.

DSC_1825_a

TZ_Waldlyceum_150504_Eurytmické vystoupení

Prezentace ročníkových prací studentů Waldorfského lycea

Studenti třetího ročníku představí své ročníkové práce, mezi něž patří například natočení vlastního filmu, výroba aspirinu, tvorba hlavolamů a rébusů či proniknutí do světa neslyšících. Zveme vás na prezentace odborných studentských prací, které proběhnou 10. 4. od 15.00 do 17.30 a 11. 4. od 9.00 do 15.00 v budově Waldorfského lycea. Práce a jejich prezentace jsou pro studenty příležitostí zabývat se intenzivně zvoleným tématem a zároveň prostředkem, jak se naučit psát a obhájit odbornou práci.

TZ_Waldlyceum_150408_Prezentace_ročníkových_prací

Plakát ročníkové práce 2015

Přijďte se podívat na koncert vlastní tvorby studentů

Zveme vás na koncert Ivy Burýškové, Elišky Jiráskové a Jonáše Starého, který proběhne 24. 3. od 18.30 v prostorách Obce křesťanů. Na koncertě zazní komorní skladba Ivy Burýškové, která vznikla v rámci její ročníkové práce. Dále vlastní i jiné klavírní skladby v podání Jonáše Starého a pěvecká sóla Elišky Jiráskové. Pro tyto dva je koncert zároveň praktickou maturitní zkouškou z hudby.

TZ_Waldlyceum_150320_Studentský_koncert

Plakát