RSS Nabídka Akademie waldorfské pedagogiky

 • Prameny waldorfské pedagogiky 13.9.2019
  U příležitosti stého výročí založení první waldorfské školy vydala Akademie sborník textů pro waldorfské učitele s názvem Prameny waldorfské pedagogiky. Zatím ho distribuujeme na waldorfské školy. V dohledné době bude ke koupi v internetovém obchodě našeho partnera Franesa.
 • Otevřena registrace na letní kurz waldorfské pedagogiky 30.5.2019
  Srdečně zveme všechny kolegyně, kolegy a zájemce o waldorfskou pedagogiku na 29. Letní kurz waldorfské pedagogiky, který se bude opět konat ve Waldorfské škole v Semilech. Program a přihlášku  najdete zde.
 • Pozvánka na Letní kurz waldorfské pedagogiky 9.3.2019
  Srdečně zveme všechny kolegyně, kolegy a zájemce o waldorfskou pedagogiku na 29. Letní kurz waldorfské pedagogiky, který se bude opět konat ve Waldorfské škole v Semilech. Pozvánku najdete zde.
 • Metodický seminář k rozhovoru o dítěti 20.10.2018
  Od 2. do 4. listopadu proběhne seminář pod názvem Od všeobecné nauky o člověku k poznání jednotlivého dítěte. Průvodcem nám bude vynikající znalec tématu, zkušený třídní učitel a dlouholetý vedoucí Pedagogické sekce Goetheana Christof Wiechert.
 • Nový běh základního semináře 20.10.2018
  V říjnu byl zahájen nový běh semináře Waldorfský učitel. Více než dvacet pět studentů se vydalo na tříletou pouť poznávání základů waldorfské pedagogiky a započalo práci na rozvoji svých učitelských schopností.
 • Letní kurz waldorfské pedagogiky 12.3.2018
  O letních prázdninách se v týdnu od 15. do 20. července koná již 28. Letní kurz waldorfské pedagogiky tentokrát s tématem Když vyučování dýchá. Více v předběžné pozvánce: letní předběžná

Archiv vzdělávacích akcí

Seminář WALDORFSKÝ UČITEL 2017-2020

Od září 2017 probíhá na naší škole nový běh tříletého semináře WALDORFSKÝ UČITEL. Poskytuje základní vhled do všech oblastí waldorfské pedagogiky. Je určen zejména učitelům a studentům pedagogických fakult, ale i dalším zájemcům.

Bližší informace

Seminář WALDORFSKÝ UČITEL 2015-2018

letak15m2_Stránka_1

Od září 2015 probíhá tříletý semináře WALDORFSKÝ UČITEL. Je určen aktivním učitelům waldorfských škol bez waldorfského vzdělání, studentům pedagogických fakult a všem, kdo hledají smysluplné povolání. Další běh tohoto semináře se plánuje od září 2017.

Bližší informace
Průvodce studiem

Praktické metodické týdny

Pro středoškolské waldorfské učitele nabízíme PRAKTICKÉ METODICKÉ TÝDNY na Waldorfském lyceu v Praze. To obnáší týdenní přítomnost na epochovém vyučování, jeho každodenní přípravu a vyhodnocení spolu s naším učitelem či zahraničním docentem, event. samostatné zpracování plánu celé epochy a jejích metodických hledisek ve spolupráci s naším učitelem či zahraničním docentem (dle dohody, tématu či potřeby). Více informací na  nebo tel. 777694019.

Letní kurz waldorfské pedagogiky

V týdnu 16. 7. – 21. 7. 2017 Vás zveme na 27. Letní kurz waldorfské pedagogiky na téma Škola jako živoucí organismus.

Také letos jsme pro Vás připravili tradiční Letní kurz, ve kterém se setkávají jednak noví zájemci o tuto pedagogiku, jednak zkušení učitelé, aby prožili společný týden a navzájem se inspirovali.
Nabídka pracovních skupin je připravena tak, že některé jsou určeny všem účastníkům, některé však jsou prohlubující, tedy pouze pro waldorfské učitele, kteří se intenzivně připravují na září 2017. Přejeme si, aby se vám na letním kurzu líbilo a načerpali jste hodně inspirace i radosti.

Pořádá: Asociace waldorfských škol ČR – skupina Vzdělávání Pardubice ve spolupráci se Základní školou a Střední školou waldorfskou v Semilech a Akademií waldorfské pedagogiky

UČITEL NA WALDORFSKÉ ŠKOLE 2013-2016

Asociace waldorfských škol ve spolupráci se Svobodnou vysokou školou – Seminářem waldorfské pedagogiky Stuttgart realizovala od září 2013 na naší škole tříletý seminář UČITEL NA WALDORFSKÉ ŠKOLE, který probíhá na naší škole. Více informací zde.

Vzdělávání učitelů cizích jazyků 2013-2015

V létech 2013 – 2015 probíhalo v naší škole dvouleté vzdělávání učitelů cizích jazyků na waldorfských školách. Více informací najdete na stránce semináře.

PRAKTICKÝ WALDORFSKÝ SEMINÁŘ PRO UČITELE V 6.-12.TŘÍDĚ 2010–2013

V září roku 2010 se rozběhl tříletý waldorfský seminář, který pořádá naše škola. Seminář je zaměřený na praktické otázky výuky v 6.-12. třídě waldorfské školy. Seminář je uznán českou asociací waldorfských škol a podporován organizací IAO, zabývající se rozvojem waldorfské pedagogiky ve střední a východní Evropě. Je rovněž akreditován ministerstvem školství jako další vzdělávání pedagogických pracovníků.