RSS Nabídka Akademie waldorfské pedagogiky

 • Seminář k pedagogickému rozhovoru o dítěti 23.8.2021
  Pokud to aktuální opatření vlády dovolí, uskuteční se 26.-28. listopadu třetí pokračování dílny pro waldorfské učitele na téma vedení pedagogického rozhovoru o dítěti. Průvodcem bude opět Christof Wiechert, dlouholetý třídní učitel a vedoucí  Pedagogické sekce Goetheana.  Blíže v rubrice Semináře.
 • Podmínky účasti na letních kurzech 8.7.2021
  V souvislosti s vládními opatřeními sledujte aktuální podmínky účasti na všech letních kurzech v rubrice Semináře.
 • Co si počít s digitální kompetencí? 20.6.2021
  Co je to vlastně digitální kompetence a co si s ní počít ve víru změn, které se na školy valí z ministerstva a jež jsou i obecně deklarovanou společenskou objednávkou? Akademie organizuje s podporou Asociace waldorfských škol letní dílny od 12.-16. července v Semilech. Stále je možné se přihlásit. Více zde.
 • Dvanáct nálad zvěrokruhu 19.6.2021
  Umění je zdrojem obnovujících sil pro učitele. Zveme vás na týdenní umělecký seminář, který se koná v Semilech od 11. do 16. července. Více v rubrice Semináře.
 • Pozvánka na letní kurz v Semilech 20.5.2021
  Zveme vás na 31. Letní kurz waldorfské pedagogiky s tématem Resilience – Dětství jako pramen sil odolnosti. Bližší informace v rubrice Semináře.
 • Tradiční letní kurz v Semilech má své téma 18.5.2021
  31. letní kurz waldorfské pedagogiky, který se koná od 18.-23.7. se zaměří na aktuální téma Resilience – Dětství jako pramen sil odolnosti. Organizační informace doplníme v dohledné době.

Archiv vzdělávacích akcí

Seminář WALDORFSKÝ UČITEL 2017-2020

Od září 2017 probíhá na naší škole nový běh tříletého semináře WALDORFSKÝ UČITEL. Poskytuje základní vhled do všech oblastí waldorfské pedagogiky. Je určen zejména učitelům a studentům pedagogických fakult, ale i dalším zájemcům.

Bližší informace

Seminář WALDORFSKÝ UČITEL 2015-2018

letak15m2_Stránka_1

Od září 2015 probíhá tříletý semináře WALDORFSKÝ UČITEL. Je určen aktivním učitelům waldorfských škol bez waldorfského vzdělání, studentům pedagogických fakult a všem, kdo hledají smysluplné povolání. Další běh tohoto semináře se plánuje od září 2017.

Bližší informace
Průvodce studiem

Praktické metodické týdny

Pro středoškolské waldorfské učitele nabízíme PRAKTICKÉ METODICKÉ TÝDNY na Waldorfském lyceu v Praze. To obnáší týdenní přítomnost na epochovém vyučování, jeho každodenní přípravu a vyhodnocení spolu s naším učitelem či zahraničním docentem, event. samostatné zpracování plánu celé epochy a jejích metodických hledisek ve spolupráci s naším učitelem či zahraničním docentem (dle dohody, tématu či potřeby). Více informací na  nebo tel. 777694019.

Letní kurz waldorfské pedagogiky

V týdnu 16. 7. – 21. 7. 2017 Vás zveme na 27. Letní kurz waldorfské pedagogiky na téma Škola jako živoucí organismus.

Také letos jsme pro Vás připravili tradiční Letní kurz, ve kterém se setkávají jednak noví zájemci o tuto pedagogiku, jednak zkušení učitelé, aby prožili společný týden a navzájem se inspirovali.
Nabídka pracovních skupin je připravena tak, že některé jsou určeny všem účastníkům, některé však jsou prohlubující, tedy pouze pro waldorfské učitele, kteří se intenzivně připravují na září 2017. Přejeme si, aby se vám na letním kurzu líbilo a načerpali jste hodně inspirace i radosti.

Pořádá: Asociace waldorfských škol ČR – skupina Vzdělávání Pardubice ve spolupráci se Základní školou a Střední školou waldorfskou v Semilech a Akademií waldorfské pedagogiky

UČITEL NA WALDORFSKÉ ŠKOLE 2013-2016

Asociace waldorfských škol ve spolupráci se Svobodnou vysokou školou – Seminářem waldorfské pedagogiky Stuttgart realizovala od září 2013 na naší škole tříletý seminář UČITEL NA WALDORFSKÉ ŠKOLE, který probíhá na naší škole. Více informací zde.

Vzdělávání učitelů cizích jazyků 2013-2015

V létech 2013 – 2015 probíhalo v naší škole dvouleté vzdělávání učitelů cizích jazyků na waldorfských školách. Více informací najdete na stránce semináře.

PRAKTICKÝ WALDORFSKÝ SEMINÁŘ PRO UČITELE V 6.-12.TŘÍDĚ 2010–2013

V září roku 2010 se rozběhl tříletý waldorfský seminář, který pořádá naše škola. Seminář je zaměřený na praktické otázky výuky v 6.-12. třídě waldorfské školy. Seminář je uznán českou asociací waldorfských škol a podporován organizací IAO, zabývající se rozvojem waldorfské pedagogiky ve střední a východní Evropě. Je rovněž akreditován ministerstvem školství jako další vzdělávání pedagogických pracovníků.